05 listopada 2021

Rada pedagogiczna szkoleniowa

27 października nauczyciele z naszej szkoły spotkali się w Krzywiniu, aby wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. Każdy z nas powinien umieć zareagować w sytuacjach niebezpieczeństwa utraty zdrowia i życia, a dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu, potrafimy to zrobić. Odpowiednia reakcja może zdecydować o życiu bądź śmierci poszkodowanego. Szkolenie miało głównie charakter praktyczny, a naszymi „modelami” były między innymi p. Bilska oraz p. Langner. Ćwiczenia przeplatane były ciekawymi spostrzeżeniami i historiami z autopsji prowadzącego- p. Jarosława Smoczyka. Powaga szkolenia złamana została tematycznymi, zabawnymi dowcipami. Dziękujemy ratownikowi WOPR z Leszna za interesujące wprowadzenie nas w świat pierwszej pomocy!

Karolina Starowicz