06 lutego 2024

Przyjaźni z Żytowieckiem 26 rok

Przyjaźni z Żytowieckiem 26 rok

Tuż przed feriami 6 lutego, uczniowie klasy V i VII wraz z wychowawcami: p. M.Bzymek i p. M.Ryba zostali zaproszeni przez naszych przyjaciół z Żytowiecka na karnawałową dyskotekę.

Autobus podjechał o 16.15, więc przed 17.00 byliśmy już na miejscu. Czekali na nas uczniowie klasy VII z wychowawcą p. Krzysztofem Blandzi i klasy IV – z p. Anną Piasecką. Po godzinnej zabawie, rodzice żytowiecczan (p. R. Balcerowiak, p. R.Kaźmierczak) przygotowali dla nas obfite smakołyki oraz napoje.

Wydawać by się mogło, że to była zwykła dyskoteka, ale nie! U niezastąpionego koordynatora naszej wieloletniej współpracy - p. Blandziego i jego małżonki - p. Magdaleny Blandzi takie zwykłe wydarzenia okraszone są zawsze czymś wyjątkowym. Tak było i tym razem. „Wisienką na torcie” był prowadzący zabawę - wodzirej Grzegorz Stolarski.

To były niesamowicie wesołe i atrakcyjne godziny spędzone w szkole w Żytowiecku. Czuliśmy się wspaniale, zwłaszcza, że nad naszym zdrowiem czuwała, jak zwykle, pielęgniarka szkolna - p. Basia Dechnik.

Jako koordynator współpracy ze szkołą w Żytowiecku dziękuję dyrektorowi - p. J.Drożdżyńskiemu za wsparcie naszych inicjatyw, p. M.Jędrzejczak-Rybie za włączenie uczniów klasy V do współpracy oraz p. H.Szczęsnej za opiekę podczas popołudniowego wyjazdu.

Marta Bzymek