02 kwietnia 2024

Wycieczka do "Jamy Zająca"

Wycieczka do 'Jamy Zająca'

Przedszkolaki z Bielewa, wspólnie z kolegami z Lubinia, wybrali się na wycieczkę do Leszna do „ Alicji w Krainie Wielkanocnego Zajączka”. Na dzieci czekało na miejscu wiele atrakcji, spotkanie z zajączkiem wielkanocnym oraz warsztaty. Maluchy i starszaki bawiły się wspólnie z „Alicją”, która oprowadzała ich po swoim świecie. Z każdym zadanie, przygotowanym przez bohaterkę warsztatów, przedszkolaki poradziły sobie znakomicie. Drugim punktem wycieczki była Miejska Biblioteka Publiczna, w której dzieci mogły zobaczyć panoramę Leszna z tarasu widokowego, znajdującego się na dachu biblioteki. Czekał na nich również teatrzyk Kamishibai, który, jak opowiadał nasz prowadzący, wywodzi się z Japonii. „Bieliki” oraz  „Puchacze” wysłuchały opowiadania o Smoku Wawelskim.

Wszyscy wrócili do przedszkola zadowoleni, zmęczeni, ale przede wszystkim szczęśliwi.

Anna Biegańska