22 marca 2024

Wielkanocne warsztaty sensoryczne

Do przedszkola w Bielewie, w pewien piękny, prawie wiosenny poranek, zawitała pani Michalina z Centrum Edukacji i Animacji „Miśkolandia”. Pani Misia przygotowała dla dzieci  warsztaty sensoryczne, podczas których dzieci chodziły po ścieżkach sensorycznych, bawiły się z piórkami, tworzyły masę plastyczną na bazie kaszy manny, jak również świetnie się bawiły z różnymi suchymi produktami.

Zajęcia miały na celu nie tylko dobrą zabawę, ale również wprowadzenie w tematykę Świąt Wielkanocnych, co świetnie udało się pani Michalinie.

Zajęcia sensoryczne pomagają rozwijać kreatywność i wyobraźnię u dzieci oraz pozwalają na odkrywanie i eksplorowanie nowych rzeczy i zjawisk. Przedszkolaki, dzięki takim zajęciom, rozwijają również różne zmysły.

„Kiedy patrzymy na świat oczami dziecka, wszystko wydaje się magiczne i niezwykłe. Pozwólmy, aby nasza ciekawość, chęć przygody i zdumienie światem, nigdy się nie skończyło” (Akiane Kramarik)

Anna Biegańska