27 czerwca 2021

Spływ kajakowy

W dniach 7-9.06.21r. 6 uczniów klasy ósmej wzięło udział w gminnym spływie kajakowym jeziorem w Cichowo – Mórka. Autorem projektu był pan Zbigniew Bernard - dyrektor ZS Krzywiń, kierownikiem pani Anna Marszewska, a opiekę sprawowali pan Roman Marcinkowski, pan Tomasz Leonarczyk i pan Sławomir Ceglarek. Spływ rozpoczął się godzinnym szkoleniem prowadzonym przez pana Zbigniewa Bernarda z zakresu zachowania bezpieczeństwa na wodzie oraz podstaw turystyki kajakowej. Szkolenie na wodzie dotyczyło sprzętu kajakowego, wsiadania i wysiadania w różnych sytuacjach, prawidłowej pozycji w kajaku, wiosłowania, zwrotów, pływania do przodu i do tyłu. Podczas wyjazdu uczniowie odbyli również szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy, które prowadził pan Sławomir Ceglarek. W ciągu dwóch dni na wodzie uczniowie nabyli umiejętności bezpiecznego i efektywnego poruszania się kajakami, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, nabrali pewności i zaufania do sprzętu.