14 grudnia 2023

Dzień Kulinarnych Mocniaków - warsztaty kulinarne z seniorami

Dzień Kulinarnych Mocniaków - warsztaty kulinarne z seniorami.

Dnia 11 grudnia do przedszkola w Lubiniu zostali zaproszeni dziadkowie naszych podopiecznych. Zanim przystąpiliśmy do zadania, dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały plakat przedstawiający "Talerz zdrowia".  Plakat był dla nas fundamentem wiedzy, aby przystąpić do realizacji programu edukacyjnego "Szkolne przygody Gangu Mocniaków".  Spotkanie miało na celu przeprowadzenie warsztatów kulinarnych, podczas których dzieci wraz ze swoją babcią lub dziadkiem wykonują wspólnie sałatkę warzywną lub owocową. Wszyscy bardzo pilnie pracowali, co można zauważyć na załączonych poniżej zdjęciach. Przygotowane dania  stanowiły element drugiego śniadania dzieci. Sałatki wyszły wspaniałe, za co należą się ogromne brawa zarówno dzieciom, jak i ich babciom i dziadkom, którzy bacznie pilnowali swe pociechy podczas pracy. Mieć takich kochanych Dziadków- to skarb! Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie i pomoc w warsztatach.

Dorota Zapłata