17 lutego 2019

Zajęcia sensoryczne

Zajęcia sensoryczne, masa aksamitna, Walentynki J

W lutym klasa III oraz grupa przedszkolna uczestniczyła w zajęciach, których celem było uwrażliwienie sensoryczne i integrowanie zmysłów. Stymulowanie zmysłów jest ważne u dzieci w każdym wieku, nie ważne czy przedszkolak czy dziecko szkolne, na każdym etapie należy ćwiczyć mózg, tak, aby uczył się on konkretnie reagować na różne bodźce dostarczane z zewnątrz.

Dzieci miały nie lada zabawę przygotowując masę aksamitną, odmierzając, dodając niezbędne produkty, min. odżywkę, mąkę, kolorowe barwniki. Cierpliwie łączyły wszystkie składniki w całość bawiąc się przy tym znakomicie. Zmysł dotyku został uruchomiony w stu procentach.

Klasa III przy okazji ciekawie spędziła Walentynki, gdzie sala klasowa na chwilę zamieniła się w plac zabaw.

Adamczak Irmina