19 czerwca 2022

Wycieczka do Torunia

W piątek 10 czerwca uczniowie klas I ,II i III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zobaczyliśmy ratusz, Katedrę NMP, „Fontannę ze złotymi żabkami” , kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. , Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma .Następnym punktem wycieczki był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób, w jaki czyniono to 500 lat temu. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta, dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Następnie przyszedł czas na lody i posiłek, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania. Zwieńczeniem naszej wycieczki był rycerski pokaz historyczny.
Zapamiętamy te wspólnie spędzone chwile na długo, a Toruń na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy.

Paulina Langner