25 września 2023

Wycieczka do Kopaszewa

Wycieczka do Kopaszewa

QUEST- edukacja i zabawa

W poniedziałek - uczniowie klas: IV i V wzięli udział w projekcie „Na Questa marsz! Co Chłapowski i Mickiewicz mają wspólnego z Kopaszewem i miodem?” Było to zadanie publiczne współfinansowane ze środków gminy Krzywiń.

W pierwszej kolejności uczniowie wykonali quest , dzięki któremu zapoznali się z dziejami Kopaszewa, z ważnymi postaciami, które odegrały ważną rolę w dziejach tej wioski. Był to generał Dezydery Chłapowski, Helena Modrzejewska, Edmund Bojanowski oraz patron naszej szkoły - Adam Mickiewicz.

 Spacer po teranie pałacu i związane z tym miejscem wydarzenia okazały się niezmiernie wzruszające, a czasem też zabawne. Po licznych zadaniach Questu, udało się uczniom otworzyć skrzynkę ze skarbem.

Kolejnym punktem była wizyta w pasiece, u państwa Chmielewskich. Czekało tam na dzieci wszystko co najsłodsze - miód, słodkie gruszki i kociaki .

Pani Dorota i pan Radek opowiedzieli o swojej pasji. Dzieci dowiedziały się , skąd biorą się różne rodzaje miodu i co jest potrzebne, aby zebrać miód z ula. Spotkanie było przeplatane konkursami i niespodziankami. Poniedziałek minął nam ciekawie i miło.

Pszczelarzom bardzo dziękujemy!

M.Ryba

M.Skrzypczak