26 października 2021

WICEMISTRZYNIE POWIATU W SZACHACH

26 października 2021r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Szachach. Wzięli w nich udział uczniowie z lubińskiej szkoły, którzy pod okiem p. Marty Bzymek trenują tę królewską grę. W sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Kościanie zebrało się prawie 90 szachistów. Każdy z uczestników musiał zagrać 5 partii. Okazało się, że szachistki z Lubinia dały popis swych umiejętności. Katarzyna Kustosz z klasy VIII i Zofia Grobelna z klasy V zajęły drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Amelia Duda z klasy IV zdobyła brązowy medal w kategorii klas I-VI. Kolejnym sukcesem jest to, że zarówno starsi uczniowie ( Jan Grobelny, Jan Klupsz, Kamil Demski oraz Katarzyna Kustosz), jak i młodsi (Dawid Langner, Korneliusz Sarbinowski, Amelia Duda oraz Zofia Grobelna) uplasowali się na trzeciej pozycji w klasyfikacji drużynowej w swoich kategoriach wiekowych.