28 listopada 2023

Na cześć Adama Mickiewicza - naszego patrona

Odmienione przez wszystkie przypadki imię Adama Mickiewicza rozbrzmiewało w naszej szkole 24 listopada 2023 r. Z okazji Święta Patrona Szkoły przygotowaliśmy szczególny program artystyczny. Zaproszeni do nas goście, nauczyciele i cała szkolna społeczność mieli okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt. „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie”, który powstał w oparciu o II część „Dziadów” i balladę „Romantyczność”. Zorganizowana z rozmachem sztuka przeniosła widzów w świat dawnych ludowych wierzeń. Na scenie zobaczyliśmy uczniów – szkolnych aktorów, których fantastyczną grę nagrodziliśmy licznymi słowami uznania i oklaskami. Liryczny akcent zapewniła nam zainscenizowana recytacja wiersza pt. „Niepewność”. Zatańczony przez Zespół Tańca Ludowego „Lubiniacy” polonez przeniósł nas w świat „Pana Tadeusza”. Prawdziwym balsamem dla uszu i radością dla oczu okazał się występ szkolnego zespołu wokalnego „Semplicze”, który prezentując wiązankę utworów: „Gościnna Wielkopolska”, „Nauka”, „Sztambuł” i „Pan Tadeusz”, odsłonił pełnię szkolnych talentów i przemycił nutkę regionalizmu. Zwieńczeniem uroczystej akademii było wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „M jak Mickiewicz”, który polegał na wykonaniu z wykorzystaniem dowolnej techniki – portretu lub popiersia Adama Mickiewicza.

W każdym słowie, geście, kroku i głosie uwidaczniała się duma z naszego Patrona.

Joanna Machowiak