27 października 2021

NA PIELGRZYMKOWYM SZLAKU Z PAPIEŻEM POLAKIEM

NA PIELGRZYMKOWYM SZKLAKU Z PAPIEŻEM POLAKIEM

Co roku, w niedzielę poprzedzającą 16 października, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. W bieżącym roku przypadał na niedzielę 10 października, choć jego obchody trwają cały miesiąc. Hasło tegorocznego XXI Dnia Papieskiego brzmiało „Nie lękajcie się”. Były to jedne z pierwszych słów, z jakimi zwrócił się do wiernych Papież Polak. Słowa te były uniwersalne, gdyż odnosiły się zarówno do Polski „zlęknionej komunizmem”, jak i do całego świata. Hasło to niosło nadzieję i było motywem przewodnim właściwie całego pontyfikatu. Jest aktualne także dziś –co prawda współczesne lęki są nieco inne niż wówczas, jednak apel o zaufanie Chrystusowi jest ponadczasowy.

We wtorek 19 października przeżywaliśmy w naszej szkole kolejny Dzień Papieski.

Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia, poznając Państwo Kościelne – Watykan.

Ponadto klasy I – IV przygotowały flagi papieskie i polskie, którymi później witały Białego Pielgrzyma.

Natomiast kl. V – VIII zmierzyły się ze zrobieniem transparentów powitalnych.

Każda klasa przygotowała także piosenkę religijną, do której opracowany był nierzadko układ choreograficzny. Cała społeczność szkolna zadbała z kolei o zaakcentowanie wyjątkowości tego dnia przez ubiór żółto- biały.

Podziękowania należą się nie tylko uczniom, ale i rodzicom za zadbanie o ubiór swoich pociech i chorągiewki. Wychowawcom i nauczycielom za współpracę przy tworzeniu dzieła wspólnego śpiewania. Występującym młodym „aktorom” -podziękowanie za talent i chęci, szczególnie Przemkowi- odtwarzającemu postać Ojca Świętego oraz Julii - prowadzącej spotkanie. Uczniowie otrzymali słodki upominek za włożony wysiłek i udział w spotkaniu ze Świętym Janem Pawłem II. Znowu byliśmy razem. Zbliżyły nas pozytywne emocje.

G.Konieczna