24 listopada 2023

Jest czas na naukę, jest i czas na zabawę

W poniedziałek 20 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa z udziałem uczniów z Żytowiecka. 25-letnia przyjaźń międzyszkolna kwitnie! W bieżącym roku szkolnym siódmoklasiści z Lubinia i z Żytowiecka byli już na wspólnej wycieczce w Pobiedziskach oraz bawili się na sportowo w pięknie rozbudowanej szkole w Żytowiecku. Z kolei lubińscy piątoklasiści przyjęli zaproszenie od czwartoklasistów z Żytowiecka na wspólne spotkanie z Panem Kleksem. W listopadzie przyszedł czas na dyskotekę. O godz. 17.00 rozpoczęły się zabawy integracyjne w dwóch salach lekcyjnych –w grupie starszej (7klasa z Żytowiecka i z Lubinia) oraz w grupie młodszej (klasa5 z Lubinia oraz klasy 4 i 5 z Żytowiecka). Po półgodzinnej zabawie przyszedł czas na dyskotekę. Nie było jednak „podpierania ścian”- dzieci od razu zaczęły się świetnie bawić. Zadbała o to p. Klaudia Bilska oraz Sempliczanie. Tańce przerywane były konkursami sprawnościowymi oraz słodkościami, przygotowanymi przez Rodziców poszczególnych klas. Hitem była ścianka zdjęciowa, przy której każdy chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. O godzinie 20.00 nie chciało się wracać do domów.

Dziękuję p. Krzysztofowi Blandziemu i Jego żonie- p. Magdalenie Blandzi za podtrzymywanie wieloletniej współpracy międzyszkolnej.

Dziękuję nauczycielom: p. Małgorzacie Jędrzejczak-Rybie oraz p. Klaudii Bilskiej za pomoc w organizacji dyskoteki. Dziękuję praktykantkom: p. Amelii Majchrzak oraz p. Martynie Juszczak za pomoc w opiece nad uczniami.

Marta Bzymek- koordynator współpracy ze szkołą w Żytowiecku