17 grudnia 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Niezwykłe Jasełka 2021

 

W ostatni dzień nauki stacjonarnej – 17 grudnia w ZSiPO w Lubiniu po wigiliach klasowych, zostało zaprezentowane przedstawienie „Jasełka u Pani Hrabiny".

Akcja wydarzeń ma miejsce w pałacu Pani Hrabiny, u której od wielu lat nie obchodzi się Świąt Bożego Narodzenia, nie ma Wigilii ani choinki.  Sama Hrabina jest osobą antypatyczną, niewrażliwą na zły los i krzywdę innych, źle traktuje ludzi, podwładnych.

Jednak wszystko zmienia się po zatrudnieniu nowej służącej, która swoją dobrocią i radością serca oraz miłością do Świąt, powoli zmienia serce Hrabiny. A właśnie zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i w tym czasie dochodzi do niewytłumaczalnych zdarzeń  w pałacu: pojawia się prawdziwy Anioł, Maryja  z Dzieciątkiem i Józefem, Trzej Królowie, pasterze. Hrabina wraca wspomnieniami do wydarzeń, gdy mając 12 lat grała Maryję w jasełkach. W końcu do pałacu wróciła choinka i radość, którą przynosi Nowonarodzone Dziecię.

Rodzice zadbali o stroje i akcesoria dla występujących, a mistrzowska gra naszych szkolnych aktorów dopełniła całości wrażeń podczas przeżywania jasełek. Wszystkim zaangażowanym w powstanie tego przedstawienia bardzo dziekujemy.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Miłego oglądania fotorelacji. 

Grażyna Konieczna