17 października 2023

Dzień Papieski

We wtorek, 17 października uczczono pamięć św. Jana Pawła II. Tego dnia przedstawiciele klasy szóstej sprzedawali przygotowane przez rodziców wszystkich klas ciasta. Dochód z tego przedsięwzięcia zasili Papieskie Dzieła Misyjne. Podsumowaniem Dnia Papieskiego było spotkanie na boisku szkolnym, gdzie wspólnie odśpiewano „Barkę”. Z wizytą przybył do nas Ojciec Święty, w rolę którego wcielił się absolwent naszej szkoły – Przemysław Dziubałka. Orszak kardynałów tworzyli – ministranci parafii lubińskiej. Odwiedził nas także o. Daniel Wańczyk, który, zabierając głos, wspominał pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski w 1997r. Trzymając się za ręce, poczuliśmy się jednością , której siła tkwi w miłości. Pragnieniem wszystkich jest naśladowanie wielkiego człowieka i Papieża Polaka, dlatego spotkanie zakończono odśpiewaniem utworu „Święty uśmiechnięty”.

Grażyna Konieczna