26 września 2023

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

We wtorek, 26 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

Koordynatorkami przedsięwzięcia były p. Karolina Starowicz oraz p. Małgorzata Skrzypczak. Szkolne korytarze były pełne barw, dzięki rozwieszonym wszędzie flagom. Na boisku szkolnym prezentowali się uczniowie naszej szkoły ubrani w kolory flag wybranych państw. Każda klasa wybrała jedno państwo i przynajmniej jeden uczeń z danej klasy musiał się przebrać za znaną postać z tego kraju. Każda klasa miała swoje stoisko, przy którym sprzedawała najbardziej charakterystyczne potrawy z danego kraju, słodkie i słone.

Po obradach komisja w składzie: p. Dyrektor Jarosław Drożdżyński, p. Izabela Kaźmierczak oraz p. Grażyna Konieczna wyłoniła najlepiej przebranych zwycięzców. W kategorii klas I - III SP wygrała klasa III reprezentująca Francję. W kategorii klas IV - VIII SP bezkonkurencyjna okazała się Hiszpania i klasa V.

Po prezentacji klas przyszedł czas na Quiz z wiedzy o Unii Europejskiej i językach obcych. Dwoje wyznaczonych uczniów z każdej klasy musiało się zmierzyć się pytaniami. Najlepsze okazały się reprezentacje z klasy IV i VI. W nagrodę każda z tych klas otrzymała immunitet upoważniający do jednego wybranego dnia bez odpytywania, kartkówek i sprawdzianów.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji przedsięwzięcia: uczniom, nauczycielom oraz rodzicom.

Zamieszczamy fotorelację!

Małgorzata Skrzypczak, Karolina Starowicz